Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

Bratislava je od júla 2020 bohatšia o ďalšiu zaujímavú turistickú atrakciu. Na Devínskej Kobyle, najvyššom vrchu nášho hlavného mesta (514 m n. m.), otvorili 21 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, z ktorej dovidíte až do troch susedných krajín – Rakúska, Maďarska a Českej republiky. Rozhľadňa s tromi vyhliadkovými plošinami ponúka úžasnú panorámu. Pozorovať odtiaľto môžete nielen blízky hrad Devín či rakúsky zámok Schloss Hof, ale pri dobrej viditeľnosti aj Viedeň, Alpy a dokonca aj Zobor pri Nitre. Všetky zaujímavé body na pozorovanie sú označené na informačných paneloch priamo na vyhliadkových plošinách.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle zaujme nielen úžasnými výhľadmi, ale i samotnou architektúrou, ktorá vychádza z genia loci tejto unikátnej lokality. Motív trojuholníka, ktorý je spoločným architektonickým prvkom vyhliadkovej veže, symbolizuje spätosť miesta s troma spomínanými susednými štátmi. Hoci je vyhliadková veža sprístupnená len relatívne krátko, už teraz sa teší veľkej obľube a záujmu. Turisti jej stihli dať aj prezývku Modlivka, pretože tvarom pripomína práve tohto živočícha. Príďte a presvedčte sa na vlastné oči. Ľahko sa sem dostanete pešo alebo na bicykli napríklad z mestskej časti Dúbravka.

Mapa

Mapa

Galéria

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Zaujímavosti po ceste

Hoci je vyhliadková veža sprístupnená len relatívne krátko, už teraz sa teší veľkej obľube a záujmu. Turisti jej stihli dať aj prezývku Modlivka, pretože tvarom pripomína práve tohto živočícha. Príďte a presvedčte sa na vlastné oči. Ľahko sa sem dostanete pešo alebo na bicykli napríklad z mestskej časti Dúbravka.

Bývajte na blízku