Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

V Schaubmarovom mlyne na vás čaká prehliadka priestorov a prezentácia mlynu, expozície výtvarného umenia a veľa zaujímavých podujatí. Či už sa rozhodnete cestovať vlakom alebo autom, cesta ku Schaubmarovmu mlynu je veľmi jednoduchá. Samotný mlyn sa nachádza len asi 3km od centra mesta a cesta k nemu vedie okolo Zámockého parku.

Mapa

Mapa

Galéria

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Trasa

Hlavná stanica Bratislava Pezinok železničná stanica peši cez centrum k Zámockému parku odtiaľ autobusom č. 520 na zastávku Polesie

Presný začiatok a koniec výletu nájdete vyznačený aj na

Google mape Dobrých výletov 1

Tipy na cestu

Schaubmarov mlyn funguje pod záštitou Slovenskej Národnej Galérie. Okrem prehliadky mlynu a prezentácie výtvarného umenia na vás čakajú aj zaujímavé podujatia, ktoré SNG v priestoroch mlynu pravidelne organizuje. Mlyn je otvorený Štvrtok a v Piatok od 9:00 do 16:00 a v Sobotu a Nedeľu od 10:00 do 18:00.

Zaujímavosti po ceste

Zámocký Park

Keď sa vydáte objavovať históriu Schaubmarovho mlynu, nezabudnite v Pezinku navštíviť aj Zámocký Park. Okrem príjemného prostredia vám a vašim deťom prináša možnosť naučiť sa o prírode niečo nové, a to vďaka vybudovanému náučnému chodníku.

Bývajte na blízku