Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

Obujte si pohodlné tenisky a vyrazte na túru na malebný vrch Vysoká v Malých Karpatoch. Trasa vedúca cez hustý listnatý les je dokonalým útočiskom pred pálivým slnkom. Výstup na vrch Vysoká je menej náročný a nezaberie vám celý deň, ale len zhruba hodinku tam a hodinku späť. Výhľad z Vysokej, ktorá je podľa mnohých nadšených turistov jedným z najkrajších vrchov v Karpatoch, treba zažiť a vidieť. Aj preto môžete počas výstupu stretnúť viacerých milovníkov panoramatických výhľadov, ako mieria do rovnakého cieľa ako vy. Nahoďte relaxačné tempo a nezabudnite si vychutnať okolité prírodné krásy, ako skalné steny, potoky a lúky. Možno sa vám pošťastí a zbadáte aj muflóna, ktorý sa v týchto končinách vyskytuje.

Zaujímavosti na vrchole

Vrchol Vysokej je charakteristický výrazným dreveným krížom. Má dva až tri metre. Kúsok pod vrcholom sa za skaliskami hrebeňa skrýva množstvo pamätných tabuliek venovaných obetiam hôr. Nachádza sa tu drobný symbolický cintorín.

Čo si pozrieť v okolí?

VEĽKÁ HOMOĽA A TRAJA JAZDCI - vrchol s rozhľadňou a lokalita pre nácvik skalného lezenia.

VODNÁ NÁDRŽ KUCHYŇA - ponúka relax a príjemné prechádzky po novovybudovanom chodníku (Bobria hrádza) ponad hladinu nádrže.

OPUSTENÉ BANE V MODRANSKEJ DOLINE - unikátne staré štôlne skrývajú mnohé tajomstvá, vstup len na vlastné nebezpečie.

VODNÁ NÁDRŽ LOZORNO - pokojná priehrada pre tých, ktorí hľadajú tiché miesto v prírode pri vode.

ČERVENÝ DOMČEK - rozprávková stavba v lesoch pri Lozorne, kde si môžete zájsť opekať.

Mapa

Mapa

Galéria

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Trasa

Patrónka (autobus smer Rohožník, zastávka Kuchyňa, Vývrat) cestičkou hore podľa drevenej tabule s nápisom Vývrat nasledovať modrú turistickú značku Vysoká

Presný začiatok a koniec výletu nájdete vyznačený aj na

Google mape Dobrých výletov 1

Tipy na cestu

Najjednoduchšia cesta, ako začať s výstupom na Vysokú, je vyviezť sa z Bratislavy do Vývrate autom, zaparkovať ho a pokračovať peši. Keď zdoláte vrchol, môžete si túru predĺžiť a vystúpiť na rozhľadňu na Veľkej Homoli.

Bývajte na blízku