Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

Navštívte historicky bohatú Stupavu, ktorej územie bolo kedysi osídľované samotnými Keltmi. Prezrite si zrekonštruovanú druhú najstaršiu synagógu na Slovensku, pálffyovský rodový kaštieľ a nevynechajte romantickú prechádzku v Zámockom parku v pagaštanovej aleji.

Neďaleko Stupavy, v obci Borinka, sa rozprestiera stredoveká zrúcanina hradu Pajštún, ku ktorej môžu fyzicky zdatnejší cyklisti dobicyklovať. Presuňte sa do čias kráľov a princezien, prejdite sa po pevnosti a vychutnajte si pohľad na okolitú prírodu zo zachovaných otvorov okien.

Svoj výlet zakončite gurmánsky a relaxačne na Biofarme Príroda. Doprajte si neskorý obed v podaní poriadnej dávky bryndzových halušiek a ako dezert ochutnajte sladké šúľance. Počujete ten zvuk zvončekov? Pohladkajte ovečky voľne sa pasúce na farme, ovešané zvoncami, no nezabudnite ísť pozrieť aj diviaka, kozy, králiky, kone a poníky.

OTVÁRACIE HODINY BIOFARMY PRÍRODA:
Leto: 10:00 - 21:00
Zima: 11:00 - 21:00

Mapa

Mapa

Galéria

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Trasa

Patrónka (autobus smer Rohožník, zastávka Stupava) Zámocký park Nová ulica (smer Pajštún) hrad Pajštún po turistickej ceste cez Karpaty Biofarma Príroda, Stupava, salaš

Presný začiatok a koniec výletu nájdete vyznačený aj na

Google mape Dobrých výletov 2

Tipy na cestu

Urobte si tento výlet dobrodružnejší a zdolajte ho na bicykli. Cyklovýlet by mali zvládnuť všetky kategórie cyklistov, rekreační aj zdatnejší. Ak sa na túto diaľku necítite, nechajte sa spolu s bicyklom odviezť autobusom do Stupavy a bicyklujte až odtiaľ.

Bývajte na blízku