Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

Vidiecke sídlo Habsburgovcov sa nachádza len pol hodinu od Bratislavy. Preneste sa v čase do čias baroka prostredníctvom zámockých komnát a veľkých záhrad. Na svoje si prídu tiež milovníci zvierat, ktorých poteší priamy kontakt s poľnohospodárskymi zvieratami, ako kozy, ovce či kone. Z rozumnej diaľky môžete obdivovať aj ťavy, lamy alebo vzácne plemená koní, oslov a kôz. V areáli zámku je mnoho aktivít aj pre deti, ktoré sa určite nebudú nudiť. Na desiatu myslieť nemusíte, komplex Schloss Hof ponúka viacero možností na desiatu, ale aj výdatný obed.

Mapa

Mapa

Galéria

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Trasa

Hraničný priechod Berg Wolfstahl Hainburg za Hainburgom odbočiť na kruhovom objazde doprava pri zámku Niederweiden odbočiť doprava Schoss Hof

Presný začiatok a koniec výletu nájdete vyznačený aj na

Google mape Dobrých výletov 2

Tipy na cestu

Cyklovýlet na Schloss Hof môže byť dobrý nápad, pretože cesta nie je náročná. Pre rodiny s malými deťmi však odporúčame dopraviť sa autom alebo kyvadlovou dopravou zo zastávky Marchegg. „Ak sa vydáte z Devínskej Novej Vsi na bicykli cez Most slobody, na zámok sa dostanete za necelých 10 minút.
OTVÁRACIE HODINY SCHLOSS HOFU:
10:00 - 18:00

Zaujímavosti po ceste

Najväčšia baroková stavba v Rakúsku. Postavili ho v roku 1726 na želanie princa Eugena Savojského. Pri jeho výstavbe nebol architekt Johann Lucas von Hildebrandt nijak obmedzovaný. Na jeho výstavbe pracovali stovky pracovníkov, záhradníkov a remeselníkov. Dokončený bol v roku 1730. V záhrade sa nachádza aj dom a záhrada záhradníka. Tento sa však nestará o kvety, ale o plodiny, zeleninu a ovocie.

Bývajte na blízku