Posunúť vyššie
Späť Poslať e-mailom Zdielať na facebooku

Popis výletu

Budmerický kaštieľ patrí k najkrajším architektonickým pamiatkam malokarpatského regiónu. Podľa legendy bol postavený po tom, čo sa gróf Pálffy vo Francúzsku zamiloval do mladej šľachtičnej, ktorú chcel následnej požiadať o ruku. Zaumienil si, že svoje sídla pred tým prispôsobí tak, aby jej pripomínali francúzske zámky. Dotyčná dáma sa však vydala za niekoho iného skôr, ako sa mu to podarilo. Počas prehliadky si môžete pozrieť niekoľko miestností zariadených predmetmi, ktoré boli v minulosti súčasťou Domova slovenských spisovateľov, ako aj zbierkami z Múzea Červený Kameň.

Mapa

Mapa

Späť

Pozvite na výlet kamarátov

Viete o niekom, kto by si tento výlet zaručene užil? Pošlite mu tip e-mailom a vyrazte spolu za dobrodružstvom.

Trasa

Bratislava hl. Stanica smer Trnava z diaľnice D1 zídete na cestu 61 smer Blatné a Budmerice kaštieľ sa nachádza na konci obce neďaleko Budmerických rybníkov.

Presný začiatok a koniec výletu nájdete vyznačený aj na

Google mape Dobrých výletov 1

Tipy na cestu

Kaštieľ v Budmericiach je dobrým výletom v každom ročnom období. Najviac mu však pristane Babie leto, kedy anglické záhrady okolo kaštieľa hrajú všetkými farbami.

Zaujímavosti po ceste

Červený kameň a národné múzeum

V prípade, že by ste po návšteve kaštieľa túžili ďalej bádať v histórií, odporúčame vám návštevu hradu Červený kameň so Slovenským Národným múzeom. V múzeu môžete absolvovať napríklad prehliadku „Veľký okruh“, ktorá trvá 75 minút. Ku areálu hradu Červený kameň vedie príjemná cesta cez park a háj. Vybrať sa môžete či už pešo alebo pre zanietených športovcov je tu možnosť ísť aj na bicykli. Keďže táto trasa zahŕňa aj strmé stúpanie, zaručene preverí vašu kondičku ☺

Bývajte na blízku